I infektuari i vetëm nga Skenderaj është nga ky fshat

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 181 raste pozitive.

E pozitiv ka rezultuar vetëm 1 person nga Skënderaj.

Bëhet fjalë për një banor të fshatit Klinë e Epërme./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT