HTC vjen edhe me një telefon të ri

Ndonëse së fundmi në Kongresin Botëror të Telefonave  në Barcelonë u prezantua modeli HTC Onë M9, kompania HTC siç duket nuk ka të ndalur në prodhimin e telefonave të mençur.
Sipas albeu, HTC vjen edhe me një telefon të ri, atë HTC One E9 me një ekran 5.5 inc. Procesori i tij është  fortë Mediatek MT6795 me 3 GB RAM memorie, 32 GB hapësirë të brendshme, kamerën kryesore prej 20MP dhe kamerën e përparme prej 13MP, si dhe baterinë prej 2800mAh.
Po ashtu prite që ky model të ketë mundësin për dy SIM kartela.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT