HTC do të prezantoj modelin HTC One E9 Plus

Është bërë e ditur se HTC-ja do të sjellë edhe një version tjetër të telefonave të mençur, atë HTC One E9 Plus. Ky model do të prezantohet më 8 prill.
Telefoni do të ketë një ekran 5.5 inç me rezolucion 2560 x 1440 pikselë. Procesori MediaTek MT6795T me 8 bërthama me shpejtësi 2 GHz dhe 3GB RAM memorie. Hapësirë të brendshme do të ketë 32 GB si dhe me microSD kartelë deri në 128 GB.
Kamera e pasme 20 megapikselë, ndërsa ajo ballore 4 megapikselë.
Se me çfarë çmimi do të arrijë deri të konsumatorët, mbetet të shihet në ditët në vazhdim.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT