Hoxhë Elvis Naçi në iftar te familja Jashari në Prekaz (Foto)

Imami nga Shqipëria sëbashku me kolegun e tij nga Drenasi Osman Musliu të enjten kanë qëndruar në Prekaz në konakun e familjes se komandantit legjendar Adem Jashari.

Aty edhe kanë bërë iftar duke e përmbyllur agjërimin e ditës 25-të të Ramazanit.

“Një iftar i veçantë me Bacë Rifat Jasharin dhe Hoxhë Osman Musliun, pata nderin të vizitoj familjen Jashari dhe vendin ku ranë dëshmorët e familjes Jashari”, shkruan ndër të tjera Naçi, transmeton magazina.al.

“Ne lutjet i kemi bërë për të rënët duke qenë agjërueshem dhe i Madhi Zot na mëshiroftë të gjithëve!, shkruan imami i njohur nga Shqipëria në llogarinë e tij në facebook.

Ai i ka publikuar edhe disa fotografi të tjera nga kjo vizitë.

hoxha12 hoxha-5 hoxha-4 hoxha-3 hoxha3 hoxha-2

- Advertisement -

MË TË FUNDIT