Hoti: Lladrovci nuk e di si mbahet partia, PDK do të rrënohet

Deputeti i Nismës, Enver Hoti në emisionin “Interaktiv” të KTV-së i është kundërpërgjigjur Ramiz Lladrovcit, i cili pas fitores në zgjedhjet e Drenasit, kishte bërë thirrje për shuarjen e Nismës në Drenas.

“Nisma është serioze dhe e re që u krijua në rrethana të veçanta. Drejtuesit janë ata që e themeluan edhe PDK-në. Limaj dhe Krasniqi janë vendimtarë që e sollën në pushtet PDK-në, ata u detyruan që të tërhiqen dhe është e rëndësishme për të ardhmen e vendit. Lladrovci dhe të tjerët nuk e dinë si mbahet partia. PDK-ja do të rrënohet. Nisma është shumë stabile”, ka thënë Hoti.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT