Honor 7, telefoni më i ri nga Huawei

Është bërë prezantimi i modelit më të ri i telefonave të mençur nga Huawei. Ky model quhet Honor 7, vecori të këtij telefoni janë: ekran 5.2 inc me rezolucion 1080 pikselë dhe fuqizohet nga procesori Kirin 935 me tetë bërthama, ku katër bërthama janë Cortex-A53 me shpejtësi 2.2GHz dhe katër Cortex-A53 me shpejtësi 1.5GHz, kartat grafike Mali-T628 GPU dhe 3GB RAM. Bateria e Honor 7 është 3100 mAh. Operon me sistemin Android 5.0 Lollipop me ndërfaqen Emotin 3.1.

Për të gjithë të pasionuarit pas telefonave Huawei, ky model ka mundësin e zgjedhjes në tri ngjyra: argjend, ari dhe gri.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT