Holandezi Depay nëshkruan për Manchester United

 

Manchester United ka zyrtarizuar transferimin e Mmephis Depay, i cili do t’i bashkohet klubit në muajin qershor.
Holandezi pritet të bëjë testet mjekësore te klubi anglez i cili raportohet se ka shpenzuar 25 milionë funte për të.
Ai këtë sezon ka realizuar 21 gola në 25 paraqitje për PSV Eindhovenin.
Ditë më parë u fol për një shkëmbim në mes Depayt dhe Januzajt, por si duket PSV ka preferuar më shumë lekët.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT