Historia e Serxhos, i mbijetuari i nje aksidenti tragjik! (video)

Në orët e para të mëngjesit të 20 Dhjetorit të vitit 2014, Serxho Martiniani udhëtonte bashkë me mikun e tij me motor kur u përplas me trafikndarësen në autostradën Tiranë – Durrës. Në këtë aksident tragjik, humbi jetën 19 – vjeçari Atjon Zhiti.

Ndërsa Serxho, i cili drejtonte motorin mbeti i dëmtuar rëndë. Pas disa operacioneve dhe 3 muaj në koma, ai u zgjua sërish, por që prej asaj kohe i riu lëviz në karrige me rrota.

Sot, i ftuar në studion e programit të pasdites “Rudina”, në Televizionin Klan, për Rudina Magjistari dhe publikun e gjerë, 25 – vjeçari rrëfen për herë të parë aksidentin tragjik, njohjen e tij me Atjonin, përballjen me drejtësinë, vështirësitë me të cilat u përball pas ngjarjes së rëndë dhe luftën e tij të vazhdueshme për të bërë përpara.