Historia e kësaj fotoje ka prekur mbarë botën (Foto)

Fotografia e këtij 80-vjeçari që qëndron vetëm në mes të rrugës ka prekur rrjetin, pasi fqinja e tij tregoi historinë e dhimbshme. I moshuari del çdo ditë në rrugë për të shitur dru, të cilët i pret vetë në pyll.

Kenneth Smith nga Mississipi, ka humbur bashkëshorten e tij pas një beteje me kancerin, por tashmë atij i duhet të paguajë borxhet që kishte marrë për ilaçet dhe kimioterapinë e së shoqes.

2-272

Jessica Pittman, e cila ka shpërndarë foton në “Facebook” ka shkruar bashkëngjitur me të: “Nëse iu nevojiten dru për dimër, ju lutem vini dhe blini te ky i moshuar, i cili është 80 vjeç”.

“Edhe vjet ishte po në të njëjtin vend duke shitur dru, por me vete kishte edhe bashkëshorten e tij të ëmbël. Ai po shiste dru pasi do paguante vizitat e të shoqes te mjeku”, vijon ajo, transmeton shekulli.

3-224

“Por këtë vit është vetëm. Ai tha se Helen ka humbur betejën me kancerin para disa javësh. E tani qëndron aty që të shesë dru pasi duhet të paguaj faturat e doktorit”, shpjegon Jessica.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT