Hidhet shorti për Euro 2020 – këto janë grupet

Sot është bërë tërheqja e shortit për fazën e grupeve të Kampionatit Europian 2020.

Grupet për turneut më të rëndësishëm të futbollit për vitin e ardhshëm janë caktuar në Bukuresht të Rumanisë, transmeton Klan Kosova.

Janë 20 kombëtare që tashmë janë kualifikuar dhe katër që pritet të kualifikohen përmes Play Off-it të Ligës së Kombeve, do të mësojnë rivalët e tyre të fazës së grupeve.

Kombëtarja e Kosovës për t’u kualifikuar në Euro 2020 duhet ta mposht fillimisht Maqedoninë e Veriut në gjysmëfinale, dhe në finale fituesin e takimit Gjeorgji – Bjellorusi.

Group A: Italy, Switzerland, Turkey, Wales

Group B: Belgium, Russia, Denmark, Finland

Group C: Ukraine, Netherlands, Austria, Playoff A/D

Group D: England, Croatia, Czech Republic, Playoff C

Group E: Spain, Poland, Sweden, Playoff B

Group F: Germany, France, Portugal, Playoff A/D

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com