Hidhet shorti në Bundesligë

Bundesliga Gjermane e ka shpalosur orarin dhe datat e ndeshjeve për edicionin e ardhshëm. Edicioni i ri i Bundesligës do të fillojë me datë 26 gusht. 

Carlo Ancelotti do ta nisë punën e re në përballjen ndaj Ëerder Bremen. Dortmund e pret Mainz në ndeshjen e parë ndërsa derbi do të jetë në sfidën mes Monchengladbach dhe Leverkusen, transmeton Indeksonline. Mavraj me Koln në javën e parë do ta pret Darmstadtin. Këto janë ndeshjet e javës së parë:

Bayern – Bremen

Hertha – Freiburg

Gladbach – Leverkusen

Dortmund – Mainz

Frankfurt – Schalke

Hoffenheim – Leipzig

Augsburg – Wolfsburg

Hamburg – Ingolstadt

Cologne – Darmstadt

- Advertisement -

MË TË FUNDIT