Henry fjalë të mëdha për Granit Xhakën

Legjenda e futbollit francez, Thierry Henry,  ka thurur lavde për Granit Xhakën, i cili tashmë edhe do të luajë në Arsenal – ekipi i zemrës i Henry-së.

Henry ka thënë se Xhaka ka treguar se është një profesionist i vërtetë dhe se e ka vetën nën kontroll duke arritur të mposhtë emocionet, madje edhe nëse luan kundër vëllait të tij.

Përformanca e Xhakës është lëvduar nga të gjithë analistët, sepse ai ka arritur të ketë 30 pasime më shumë se çdo lojtar tjetër në fushë – nga të dyja ekipet, gjithsejtë 101, njofton Klan Kosova.

Xhaka po ashtu ishte ndër lojtarët që ka vrapuar më shumë në fushë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT