Hasi rinovon, deri më 2017 me Anderlehtin

“Martesa” në mes të Besnik Hasit dhe klubit belg, Anderleht, do të vazhdoj të paktën deri në vitin 2017. Kjo pasi kampionët belg i kanë ofruar Hasit rinovoim kontrate edhe për dy vite tjera.
Hasi është shprehur i lumtur me vazhdimin e kontratës.
“Jam shumë i lumtur me këtë zgjatje të kontratës. Kjo është një shenjë e respektit dhe një tregues se klubi është i kënaqur me punën time. Për mua personalisht është e rëndësishme që të vazhdoj të përmirësoj veten time, sepse jam vetëm në fillim të karrierës sime si trajner. Shpresoj ta ndihmoj Anderlechtin për të fituar edhe shumë tituj”, tha tejet i lumtur Besnik Hasi.
Hasi ka fituar trofe me Anderlehetin, derisa është në rrugë të mirë për t’u shpallur kampion në Belgjikë dhe është në garë ende për Ligën e Evropës./Drenicapress.info/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT