Hashim Thaçi dikur një adoleshentë nga Skenderaj, tani një lider i madh (FOTO)

Kush do ta mendonte qe pas disa vitesh një adoleshent nga Skenderaj do të bëhej njëri prej politikanëve me të medhenjë jo vetëm në Kosovë, por edhe në rajonin e Ballkanit. Ai deri më tani ka patur fatin historik të përcjellë ngjarjet më kryesore të shtetformimit të Kosovës dhe në të gjitha këto ngjarje të jetë akteri kryesor politik dhe vendimmarrës për fatin e vendit të tij. Në këto foto siç  e shini është zëvendës kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi kur ishte nxënës në shkollën e mesme në Skenderaj./drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT