Harry Kane “heroi” i Londrës

Tottenhami ka mposhtur rivalët e tyre lokale Arsenal 2-1 në White Hart Lane, Harry Kane ishte heroi  për lojtarët e Pochettinos! Arsenal kaloi në epërsi me anë të Ozil në pjesën e parë.
Por, pjesa e dytë ishte krejt ndryshe Tottenham dominoi duke shënuar dy gola me anë të sulmuesit Harry Kane në minutën 56 dhe 84 për fitoren e Tottenhamit.
Me këtë fitore Spurs e kalon Arsenalin me pikë dhe renditet në pozitën e 4-të me 43 pikë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT