Haradinaj: Isa nuk është për kryeministër

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka thënë se Isa Mustafa nuk është për kryeministër. Haradinaj në Zonën B në Klan Kosova  tha se “Mustafa nuk është person adekuat për kryeministër, nuk është për atë punë dhe ka bërë gabim që e ka pranuar atë detyrë. Ai do të ishte i mirë për kryeparlamentar apo president”. tha Haradinaj. Ai gjithashtu numëroi tradhtitë që i bëri Isa Mustafa Bllokut VLAN, kur u bashkua me PDK-në. /drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT