Halil Kastrati
Halil Kastrati nuk mund t'i ndalë lotët nga ky rast në Drenicë

Humanisti Halil Kastrati është prekur shumë nga një rast në fshatin Abrie e Epërme e Drenasit.

Halili me lot në sy, e përshkruan këtë rast të rëndë duke treguar se ka arritur të sigurojë një banesë për ta, falë bamirësve shqiptar, transmeton Drenica Press.


Postimi i Halil Kastratit

Kur smund ta ndal lotin 😢😢😢

Rast i rende dhe shume prekes😢

E gezofshi banesen e re

Elmi dhe Shkurte Hajdaraj ( Burr e Grua )

Elmiu nga fshati Abri e eperme e Drenasit ndersa Shkurta nga fshati Kraisht e Lipjanit

Para nje viti takohen dhe njoftohen ne spital te Prishtines ne repartin e Dializes
Te dyte jane ne dialize dhe te lodhur nga shendeti

Na ben me vaj e lote te gjitheve duke na rrefyer historin e tyre
Jetonin vetem ne nje dhome dhe pa asnje kushte

Edhe ne me lote ne sy ja dhuruam çelesat e baneses se re, banese kjo qe na dhuruan Shoqata e Papuqareve Shqiptare me seli me Firbourg te Zviceres

Detajet me plot emocione do ti bejme publike diteve ne vijim me ane te videos

Familja banesen e gezofshin

Dhuruesit e baneses dhe bamiresit Zoti i shperblefte.

LEXO EDHE: Halil Kastrati sqarohet për votën online që ia “dha” Albin Kurtit?