Haki Abazi i reagon Edi Ramës:Nuk e kuptoj fyerjen dhe injorancën e Kryeministrit Rama

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, ka folur për deklaratat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në emisionin Pressing në T7.

Rama ka thënë se është ndjerë i lënduar nga dekalratat e anëtarëve të VV’së për rrëzimin e teatrit kombëtar në tiranë. Po ashtu ka thënë se deklaratat e Abazit për lidhje me oligarkët kanë qenë më të rëndat.

Abazi ka folur përsëri pas këtyre deklarimeve me një status në Facebook:

‘’Të thuhet se Shqipëria nuk ka oligark është njësoj si të thuhet që Shqipëria nuk ka det. Nuk e kuptoj fyerjen dhe injorancën e Kryeministrit Rama.’’, ka thënë Abazi.

‘’Realiteti nuk është sajesë ashtu siç nuk është sajesë varefëria e shqiptarëve, ashtu siç nuk është sajesë fakt që me qindra e mijëra shqiptarë kanë ikur nga kjo politikë e injorancës dhe përbuzjes.’’

- Advertisement -

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com