Gurthyesit shkatërrojnë malet e Klinës (Video/Foto)

Gurthyesit po vazhdojnë të dërgmojnë dhe degradojnë tokën pa mëshirë.

Përvec degradimit, edhe ambienti po ndotet nga pluhuri që po shkaktohej prej grryerjes së tokës, shkruan Indeksonline.

Një pamjë të tillë e shihni në fshatin Gremnik të Komunës së Klinës.

Një qytetar për Indeksonline është shprehur i shqetësuar për këtë gjendje.

Në malet e këtij fshati një gurthyes po gërmon duke shkaktuar jo vetëm shkatrrimin e natyres, por edhe pluhur.

Sipas qytetarit, këto pamje janë bërë dje dhe pluhuri ka përshkuar një rrugë deri në 5 kilometra./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT