Gundogan “shuplakë” Manchester United dhe Barcelonës

     

    Mesfushori gjerman, Illkay Gundugan, gjatë këtij fillim tregu të transferimeve ishte kërkuar nga shumë klube, dhe në veqanti nga Manchester United dhe Barcelona që e shihet si zëvendësues të Xavit.

    Sipas asaj që ka shkruar e përditshmja gjermane ‘Sport Bild’, mesfushori i Borussia Dortmund, Ilkay Gundogan, ka arritur marrëveshje me klubin e tij për vazhdimin e kontratës.