Guardiola përmend lojën kthyese në Allianz Arena

Ndonëse Bayer Munichu shquhet si ekip stabil në ndeshje të mëdha, duket se dje nuk i shkoi çdo gjë sipas planit në takimin kundër Atletico Madritit.

Skuadra e Pep Guardiolës pësoj humbje me rezultat 1 – 0.

Mirëpo, ky rezultat nuk e preku trajnerin e Bayernit i cili theksoj se gabime të tilla ndodhin në ndeshjet e këtij niveli.

Spanjolli është zotuar se në ndeshjen kthyese, ekipi i tij do të ndryshojë në përpjekje për ta arritur objektivin.

Për t’u kualifikuar në finale, bavarezët duhet të shënojnë dy gola dhe të mos pranojnë gol në Allianz Arena.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT