Skuadra e Chelseas e ka fituar trofeun e Ligës së Kampionëve në një përballje të fuqishme me klubin e Manchester Cityt.

Me golin e Havertz, ‘blut’ u shpallën më të mirët e Evropës, duke fituar kështu këtë kompeticion për herë të dytë, shkruan IndeksOnline

Pas ndeshjes foli edhe trajneri i Cityt, Guardiola i cili tha se është i trishtuar se si skuadar e tij nuk triumfoi në këtë takim.

“Ka qenë një sezon i shkëlqyeshëm, i jashtëzakonshëm, por ne jemi të trishtuar,” filloi Guardiola duke i thënë Movistar Champions League.

“Ne garuam tepër mirë, ishte hera e parë që arritëm këtu dhe e përgëzoj Chelsean për triumfin”, tha Guardiola.