Guardiola i përgaditur në rast shkarkimi

 

Bayerni është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, dhe në rast eliminimi të parakohshëm, Pep Guardila, mund të shkarkohet nga drejtuesit e klubit gjerman.
Dhe këtë e dinë edhe vetë strategu spanjoll, që është i përgaditur në të tilla raste.
“E di se çfarë mund të ndodhë nëes nuk kualifikohemi në fazën tjetër. Të jesh trajner i një klubi të madh dhe të mos kualifikohesh në çerekfinale ose në gjysmëfinale, madje edhe në finale është problem i madh dhe unë jam i përgaditur për gjëra të tilla.
Bayerni luan ndeshjen e kthimit në Allianz Arena me Shaktarin. Ndeshja e kthimit u mbyll pa fitues 0-0.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT