Grupe të armatosura në mesin e protestuesve?!

Burime të Indeksonline brenda organeve të sigurisë kanë bërë të ditur se kanë marrë informacione se dy grupe të caktuara nga Malisheva dhe Deçani janë të armatosur dhe janë në mesin e protestueseve.

“Këto grupe do të tentojnë që ta eskalojnë situatën dhe të vije deri të me e keqja. Policia është duke i mbikëqyr këto grupe dhe informacionet e marrë”, kanë thënë këto burime.

Edhe në protestën e anuluar pas shkakrimit të Jabllonoviqit ishte parlajmëruar se mund të ketë grupe të armatosura. /Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT