Granit Xhaka thur elozhe për babain e tij, urim special për ditëlindje (Foto)

Ragip Xhaka, babai i dy futbollistëve, Granitit dhe Taulantit feston ditëlindjen derisa ylli i Arsenalit e ka uruar me anë të një postimi në ‘Facebook’

Granit Xhaka ia ka uruar ditëlindjen babait të tij, Ragipit, të cilin e vlerëson shumë për sakrificat që ai i ka bërë për familjen e tij, transmeton Periskopi.

“Për ditëlindje ti dëshiroj të gjitha të mirat e botës, duke filluar me shëndet, lumturi, dashuri edhe harmoni në jetën tënde. Vazhdo dhe qëndro kështu si je, me plot kuptimin e fjalës je gjithçka për mua.
Të duam ne Familja jote pamasë dhe të falenderohem Ty edhe Nënës tonë për çdo sakrificë dhe sfidë që keni kaluar për ne, për të qëndruar aty ku jemi sot, fal juve.
Festofsh edhe shumë vite të tjera! Urime ditëlindjen të paqa gjithmonë Babi më i miri,” thuhet në postimit e Xhakës. /Periskopi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT