Gotze po të vie Di Maria tek ne do të ishte shkëmbim i madh

Gazeta e famshme gjermane “Bild” nuk merret shumë me spekulime. Kjo gazetë ka paralajmëruar se këtë verë ka gjasa të mëdha për tu bërë një shkëmbim i madh mes Manchester United dhe Bayern Munchen.

Gotze për Di Marian është oferta e fundit që mund të iu pëlqej të dy skuadrave të mëdha evropiane.

Agjenti i Gotzes ditë më parë tha se Guardiola po e shkatërron lojtarin e tij dhe se kjo deklaratë mund ta shtyej Pepin që ta largoi nga skuadra yllin gjerman.

Di Maria në anën tjetër mbetet objektiv kryesor i bavarezëve.
Edhe United do të pëlqene këtë shkëmbim pasi që Gotze është lojtar i ri në moshë dhe skuadrës i duhet një fantazist si ai.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT