Goli spektakolar nga Xherdan Shaqiri

Sulmuesi anësor me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri ka shënuar golin e radhës në kampionatin anglez, Ligën Premier.

Stoke City është duke luajtur në udhëtim te Crystal Palace në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të kampionatit anglez.

“Potters” kanë arritur të kalojnë në epërsi me fillim të pjesës së dytë, pasi e para përfundoi pa gola 0-0.

Shënues i golit ishte pikërisht futbollisti me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri, i cili kaloi Stoken në epërsi 1-0 në minutën e 53-të.

Gjilanasi shënoi një supergol nga distanca, pasi më parë mori topin në gjysmë të fushës dhe kaloi disa futbollistë.

Ky ishte goli i tretë këtë sezon i reprezentuesit zviceran, teksa ka bërë edhe pesë asistime për bashkëlojtarët e tij.

https://www.dailymotion.com/video/x6aki77

- Advertisement -

MË TË FUNDIT