Goli i Mehmedit shëpton Leverkusenin (video)

 

Bayer Leverkusen ka lëshuar një rast të mirë për t’u renditur e dyta në grupin E, pas Barcelonës që ka 10 pikë.

Gjermanët barazuan me BATE me rezultat 1-1. Aspirinat ishin në disavantazh që nga minuta e dytë.

Gjeramanët edhe pse kishin më shumë posedimin e topit, arritën të barazonin vetëm në pjesën e dytë dhe atë nëpërmjet Admir Mehemdit (68’), që është heroi i Leverkusenit në Ligën e Kampionëve.

Pas 5 ndeshjeve të zvilluara në grupin E, Bayern ka 5 pikë, një më shumë se BATE. Nga ora 20:45 zhvillohet dueli i tjetër i këtij grupi në mes të Barcelonës dhe Romës. Barca ka 10 pikë kurse Roma 5 pikë./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT