Gold AG me poezi rrëqethëse për Nënë Terezën dhe nënën Zahide Jashari (Foto)

Papa Françesku duke lexuar formulën e shenjtë në emrin e Zotit ka shpallur Nënë Terezën, si Shën Tereza.

Kjo erdhi pas lituanive të shenjta që u bën në qytetin e Vatikanit.

E kjo ka bërë që edhe reperi shqiptar, Gold AG të shkruajë një poezi kushtuar Nënës Terezë.

Në fakt, ai i ka shkruar disa rreshta edhe për nënën Zahide Jashari.

Më poshtë mund të lexoni poezinë e reperit, e cila nuk dihet nëse do ta shndërrojë edhe në këngë.

Nëna Zahide Jashari dhe Nëna Terezë

Tmira botes sa t’je gjall
Stregojn kto po rrudhat nball

Te dyja na e dhat dashninë
Shum e deshet shqiptarinë

Nënë Zahidja nënë e dëshmorve
Tjetra e jetimve dhe e skamnorve

Me ju krenar ndihen krejt
Fe e ndryshme komb i njejt

Pasha Zotin qe eshte një
Nëna eshte permbi cdo gjë

Sikur te thonit fjal nga perjetsia
Per dy zemra e dy shamia

Nje krishtere nje muslimane
Te dyja shqiptare jo arabe e indiane

Keshille per ata qe kto gjera i shajn
Kokat e menqura qe te dyja i mbajn.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT