Golat në La Liga, Messi kalon Ronaldon

 

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, me dy golshin e sotëm ndaj Eibar, ka arritur në kuotën 32 golave në La Liga.
Messi ka parakaluar sulmuesin e Realit, Cristiano Ronaldon, që ka 30 gola.
Në të gjitha garat këtë sezon me Barcelonën, Messi ka shënuar 43 gola, 32 në La Liga, 8 në Ligën e Kampionëve dhe 3 gola në Kupën e Mbretit.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT