Golashënuesi i Finlandës i thur elozhe Kosovës!

 

Lojtari që i shënoi gol Kosovës, Paulus Arajuuri, i ka thurur elozhe futbollistëve të Kosovës. Finlandezi ka thënë se Kosova ka lujatur shumë mire, një lojë shumë të shpejtë.

“Kosova me të vërtetë luajti mirë. Ekipi luajti një lojë shkathët, të shpejtë dhe lëvizën topin me të vërtetë shpejtë”, ka deklaruar ai.

Edhe disa futbollistë tjerë finladez kanë thënë se Kosova ka luajtur shumë mirë, që nuk është befasi për ne!/Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT