Goga tregon nëse janë të liruar nga agjërimi futbollistët e finales së Ligës Kampionëve

Imami Enes Goga është i ftuar në emisionin Tête-à-Tête me Berat Buzhalën në T7.

“Nëse e marrim në raport finalen me agjërimin… nëse s’gaboj finalja luhet në mbrëmje. Në orën 21:00 përfundon dita. Nuk janë agjërueshëm’, tha Goga.

Por, futbollistët profesionistë kanë nevojë për ushqime?

“Aty merren ekspertët e fushës, nuk kam përgjigje. Për ata që udhëtojnë e kanë statusin e udhëtarëve’, shpjegoi ai.

Finalja e Ligës se Kampionëve mbahet më 26 maj 2018, të shtunën.

Në këtë ndeshje pritet që disa lojtarë të jenë me Ramazan dhe dy nder ta janë yjet e Liverpool, Mohamed Salah dhe Sadio Mane!

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT