Goditen me gurrë autobusët e transportit publik të Shkupit

Mbrëmë ka ndodhur një incident në afërsi të Bit Pazarit në Shkup, ku është goditur me gurrë autobusi i ndërmarrjes publike transportuese, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Nga hedhja e gurrëve janë thyer xhamat e autobusit dhe është lënduar në kokë një udhëtarë i moshësh 18 vjeçare. Me ndihmën e shpejtë, i lënduari F. J është dërguar në qendrën urgjente të Shkupit. Ai është ndaluar për shërim të mëtutjeshëm.

Policia ka ndërmarrë masa për të gjetur shkaktarët e incidentit./Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT