Gjysmëfinalja e parë Ronaldo-Bale (video)

 

Uellsi  është triumfuar në gjysmëfinale të Euro 2016. Uellsianët ka triumfuar ndaj Belgjikës me rezultat 3-1.

Të parët në epërsi kaluan belgët me golin e bukur të Nainngolam (13’).

Barazimi erdhi pas gjysmë ore lojë me kapitenin William që shënoi me kokë pas një skeme të bukur.

Për triumfin e uellsianëve Robson-Kanu dhe Vokes shënuan në pjesën e dytë.

Uellsin e Gareth Bale e pret Portugalia e Cristiano Ronaldos./Drenicapress.info/

https://www.dailymotion.com/video/x4hbrl9_wales-3-1-belgium-hd-all-goals-full-highlights-01-07-2016-hd_sport

- Advertisement -

MË TË FUNDIT