Gjyshja më e fortë në botë: Kështu i shpëton plaçkitjes derisa po merrte pensionin

Një e moshuar i ka shpëtuar plaçkitjes në Britani të Madhe derisa ishte duke marrë para nga bankomati, transmeton Gazeta Metro.

Doreen Jones ishte në një bankomat në Blackheath të Britanisë së Madhe, kur ajo u ndërpre së kryeri transaksion nga një grua prapa saj.

Gruaja 81 vejçare u prek në shpatull nga gruaja, e cila më pas tentoi t’ia merrte kartelën bankare.

Por, kjo gjë rezultoi në dështim, pasi që gruaja luftoi me të gjitha forcat për të mos ia lënë paratë. Siç bëjnë të ditur mediet britaneze, ajo vazhdimisht kishte thënë se “kam punuar fort për këto para”.

Megjithëse grabitësja kishte ikur pa marrë asgjë, gjyshja ka pësuar dy sulme në zemër dhe ankth kur ka vizituar rrugën e njëjtë./gazetametro.net

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com