Gjuriq uroi studentët e UP-së, u premton se do mbeten nën mbikëqyrje të Serbisë

Drejtori i ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Marko Gjuriq uroi sot studentët e Universitetit të Prishtinës me seli në Mitrovicës.

Përmes këtij urimi, Gjuriq u ka premtuar atyre se ata do të mbeten nën kujdesin e sistemit arsimor të Serbi, transmeton Indeksonline.

“Universiteti juaj do të mbetet në kuadër të sistemit arsimor të Serbisë, sepse për popullin tonë në Kosovë është një çështje me rëndësi strategjike. Ju rinia, energjia juaj dhe njohurit e juaja janë themelore për një komb më të fortë, dhe se ju jeni krenaria dhe brezi jonë i ardhshëm”, ka thënë Gjuriq./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT