vidç polici në podujevë

Sot rreth orës 11:00 në rrugë “Kemajl Azizi” në Viti ka ndodhur një rast gjuajtje me armë zjarri.

Sipas informatavte të para tre persona janë lënduar si pasoj e gjuajtëjes me armë zjarri, dy nga ta në gjendje të rëndë, gjersa i treti me lendime të lehta.Lajmin e ka konfirmuar për “Gazeta Blic” zëdhënësi i policisë për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

“Policia e kosovës ka arrestuar një të dyshimt lidhur me rastin plagosje me armë zjarri”Ju informojme se me 13 korrik 2021 rethë orës 11:00 në Rr,, Kemajl Azizi” në Viti ka ndodhur një rast gjuajtje me armë zjarri.Policia e Kosovës njësitet e stacionit policor ju kanë përgjegj rastit me urgjencë .Sipas informatavte të para tre persona janë lënduar si pasoj e gjuajtëjes me armë zjarri, dy nga ta në gjendje të rëndë, gjersa i treti me lendime të lehta.

“Dy të lënduar janë dërguar në spitalin rajonal në Gjilanit, gjersa i treti ndalet për tretman mjeksor në emergjencen e Vitisë.Edhe për kundër ndihmës së mjekve në qendrën emergjente në Gjilan, si pasoj e plagëve nga arma e zjarrit njëri nga të lënduarit banor i Vitisë ka ndrru jetë.

“Policia e Kosovës me njësitet relevante në vendin e ngjarjes kanë arritë ta arrestojn një të dyshimt që besohet të jetë i involvuar në këtë rast të rëndë .Hetimet se si ka ardhë deri te ky rast i rëndë si dhe motivet e këtij rasti janë duke i udhëheqë Policia e Kosovës njësitet e hetimeve rajonale në kordinim me Prokurorin e Shtetit” thuhet në reagimin e Policisë.