Policia e Kosovës ka rapotuar se është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull kosovar pasi që në një aheng familjar kishte shtënë me pistoletë.

Pistoleta dhe 6 gëzhoja është konfiskuar, ndërsa me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.