Gjuajtje me armë në Skenderaj, konfiskohet arma në mbeturina

Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka njoftuar në polici për të shtëna me armë zjarri në një aheng (darsëm), transmeton Gazeta Drenica Press

Njësit relevante kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe në trotuar kanë gjetur dhe konfiskuar katër gëzhoja ne Cal. 9 mm (të armës me gaz).

Njësiti policor duke kontrolluar përreth lokacionit kanë gjetur armën e dyshimtë në një vend me bërllok, në një qese plastike e mbushur me mbeturina.

Revolja me Gass – BLOËTR-92 e Cal: 9 mm, 15-13-11090 është konfiskuar nga policia. Nuk raportohet për të dyshuar. Rasti nën hetime. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT