Gjithçka që duhet të dini para super-meçit, Anthony Joshua – Andy Ruiz

Një tjetë super-meç që e pret botën e boksit është edhe ndeshja Anthony Joshua – Andy Ruiz.

Edhe kjo ndeshje do të jetë një rematch.

Në meçin e parë, Ruiz kishte triumfuar duke e nokautuar Joshuan, i cili vinte pas disa fitoreve të mëdha dhe me titullin kampion në brezin e tij.

Ndeshja e dytë do të zhvillohet me 7 dhjetor, këtë të shtunë në Arabinë Saudite, përcjell Gazeta Blic.

Anthony Joshua është mposhtur një herë në 23 luftime, duke fituar 22. 21 prej tyre kanë qenë nga KO.

Andy Ruiz Jr ka luftuar 34 herë, duke fituar 33 ku 22 nga ato fitore ka qenë nga KO.

Këto janë të gjitha informacionet e të bokserëve

Joshua – Ruiz Jr
Nationality: British – American
Age: 30 – 29
Height: 6ft 6 – 6ft 2
Stance: Orthodox – Orthodox
Reach: 82 in – 74 in
Record: 22-1-0 – 33-1-0
KOs: 21 – 22
Rounds: 91 – 151
Debut: 5/10/2013 – 28/03/2009
Nickname: AJ – Destroyer

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT