Gjest i jashtëzakonshëm nga skuadra me të cilën do të përballej Chapecoense

Atletico Nacional ka kërkuar që trofeu i Copa Sudamericana t’i dhurohet klubit brazilian, Chapecoense

Klubi nga Kolumbia, Atletico Nacional i cili do të duhej të zhvillonte ndeshje me skuadrën braziliane Chapecoense, ka kërkuar që ky trofe t’i dhurohet klubit brazilian, shkruan Sportali.

Futbollistët e Chapecoenses u nisën në drejtim të Kolumbisë për të zhvilluar ndeshje për trofeun COPA Sudamericana kundër Atletico Nacional, por fatkeqësisht aeroplani në të cilin gjendeshin lojtari dhe stafi i skuadrës, u rrëzua dhe pati pasoja të mëdha në viktima.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT