Gjermania fiton, Scotlanda shkatërron Gjibraltarin

Kombëtarja e Gjermanisë ka regjistruar një tjetër fitore të rëndësishme në grupin D  për kualifikimet në Euro 2016, duke e mposhtur Gjeorgjinë  me rezultat 0:2.
Golin e parë për përfaqësuesen e Gjermanisë  e shënoi Marco Reus në minutën e 39’, ndërsa golin e dytë dhe të fitores e shënoi Thomas Muller në minutën e 44’.
Me ketë fitore Gjermania renditet në vendin e dytë me dhjetë pikë të arkëtuara.
Ndërsa Scotlanda ka shkatërruat Gjibraltarin duke e mposhtur me rezultat 6:1. Golat për Skotlanden i shënuan Shaun Maloney dy gola, Steven Fletcher hat-trik dhe Naismith.
Me ketë fitore Scotlanda ka arkëtuar dhjetë pikë dhe renditet në vendin e tretë në grupin D. /drenicapress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT