Gjendet një mjet shpërthyes në Tërstenik të Drenasit

Një mjet i pashpërthyerë është gjetur gjatë ditës së djeshme në fshatin Tërstenik të Drenasit.

Sipas njoftimit, dje rreth orës 13:00, një person ka raportuar se te lumi Drenica ka hasur në një mjet shpërthyes, granatë dore.

Policia ka bërë të ditur se në vendin e ngjarjes përveç njësitit policor kanë dalë edhe njësitë e Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe KFOR-it, të cilët mjetin e dyshuar e kanë deminuar./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT