Gjatë 24 orëve të fundit, qyteti i Skenderajt me 4 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.104 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 260 raste pozitive.

Nga komuna e Skenderajt janë regjistruar edhe 4 raste të reja me COVID-19, shkuran drenicapress.info

Mësohet se 4 rastet e reja janë me lokacionë në qytetin e Skenderajt. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT