Gerard, brenda një minute hyn dhe del nga loja me karton t’kuq (video)

 

Kapiteni i Liverpulit, Stiven Gerard, hyri në lojë në pjesën e dytë për ta rikthyer rezultatin në favor të Liverpulit. Por Gerard u ndëshkua me karton të kuq pas vetëm 40 sekondave lojë, duke lënë Liverpulin me 10 lojtar në fushë.