Genta Ismajli publikon fotografi përkrah Tolgahan Sayisman dhe Almeda Abazit

Aktori turk, Tolgahan Sayisman me bashkëshorten Almeda Abazin dhe djalin e tyre të vogël, Efehan, dje kanë arritur në Kosovë, teksa do qëndrojnë disa ditë në vendin tonë.

Çifti po ashtu u mirëpritën edhe nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, me të cilin arritën një marrëveshje mes ministrisë së tyre dhe Ministrisë së Kulturës të Turqisë, për realizimin e disa projekteve të përbashkëta.

Veç kësaj, dje edhe këngëtarja nga Gjilani, Genta Ismajli, u prit në takim nga ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyçi, ku u bë e ditur se artistja së shpejti vjen me projekt të përbashkët me MAShT-in.

Tolgahan Sayisman dhe Almeda Abazi në Ministrinë e Kulturës në Prishtinë (Foto: Telegrafi)

Ndërkohë, çifti Sayisman siç shihet mbrëmë me Genta Ismajlin dhe shumë artistë të tjerë darkuan së bashku.

Dhe një fotografi të përbashkët në rrjetin social, Instagram, e ka publikuar vet këngëtarja Ismajli, e cila rrëmbeu vëmendjen e gjithë të pranishmëve me paraqitjen provokuese.

Tolgahan Sayisman, Genta Ismajli, Almeda Abazi (Foto: Instagram)

Gjithashtu, Tolga dje pasdite vizitoi edhe qytetin e Prizrenit me ekipin e tij, aktorin Vedat Bajrami, prezantuesen Arbnora Ademaj si dhe ministrin Gashi. /Telegrafi/

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT