Gazetari shumëvjeçar, Asllan Bajrami i bashkohet PDK-së

Gazetari shumëvjeçar, Asllan Bajrami, i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur, U.D i liderit, njërit kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj.

Ky është postimi i Hoxhajt në FB:

Asllan Bajrami i bashkohet partisë së Rimëkëmbjes!

Asllan Bajrami është gazetar shumëvjeçar, korrespondent nga Tirana, zërin dhe raportet e të cilit i kemi parë e dëgjuar për 20 vjet rresht. Të gjithë ne që kujtojmë periudhën e luftës, e dimë se Asllan Bajrami raportoi me mijëra orë lajme për luftën, masakrat dhe të vërtetën e UÇK-së, nga RTSH në Tiranë. Sot, Asllani iu bashkangjit platformës tonë për rimëkëmbjen e shtetit, për rimëkëmbjen e ekonomisë, shëndetësisë e të sundimit të ligjit, sepse e di që PDK është e vetmja parti që ka kontribuar në shtetndërim dhe në ruajtjen e vlerave kombëtare! Mirë se vjen Asllan! #PDK #Rimëkëmbje #HoxhajKryeministër

- Advertisement -

MË TË FUNDIT