Gazetari grabitet nga hajdutët gjatë transmetimit direkt (Video)

Në Afrikën e Jugut gjithçka mund të ndodhë. Madje edhe grabitja e gazetarëve gjatë një transmetimi direkt. Kjo i ka ndodhur gazetarit Vuyo Mvoko në kryeqytetin e Afrikës, Johanesburg.

Atij i janë afruar dy persona me revole dhe i kanë marrë me dhunë telefonin, laptopin e punës dhe kuletën. Të njëjtin fat e kishte edhe kolegu i tij kameraman.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT