Gazetari argjentinas “shpërthen” në lot gjatë intervistës me Messin

Gazetari argjentinas, Pablo Giralt, e intervistoi Messin, por në një moment “shpërtheu” në lot.

Giralt u shpreh se e kishte ëndërr jetësore këtë moment dhe ajo sapo ishte plotësuar.

“Kam ëndërruar ta bëj këtë gjatë gjithë jetës sime, por kurrë nuk kam menduar se do të kisha fatin që të mund t’ju shoqëroja. Ju falënderoj me gjithë zemër”, u shpreh Giralt.

Pas disa sekondash, Messi u përgjigj: “Faleminderit shumë. Jam i emocionuar që mund të kam njerëz të tillë. Ka shumë njerëz në Argjentinë apo në përgjithësi në botë që gjithmonë më mbështesin, më admirojnë, nga futbolli dhe nga çfarë jam unë si person. Jam mirënjohës për dashurinë që po marr.”

- Advertisement -

MË TË FUNDIT