Gazeta e Realit: Messi është jashtëtoksor (foto-video)

 

Gazeta spanjolle “Marca” e afërt me klubin e Realit të Madridit i ka kushtuar një artikull performancës së Lionel Messit në duel me Espanjollin. Titulli i gazetës është “Messi është jashtëtokësor’ duke analizuar lojën e “Pleshtit” në detaje.

“Sulmuesi argjentinas bëri atë që dëshironte me topin. Espanjoli nuk arriti ta ndal as me tetë lojtar te goli i dytë! Ishte një aksion i pashembullt që do të lundroj në tërë botën: driblime, gjuuajtje, tërheqje dhe shënim. Kaq e thjeshtë”, shkraun gazeta spanjolle./Drenicapress.info/

https://www.youtube.com/watch?v=_RewtQ9QJyQ

https://www.youtube.com/watch?v=q8QiencrHl4

https://www.youtube.com/watch?v=TZxrPhU09Lw